Türk Tenis Tarihinde Büyük Başarı

Türk Tenis Tarihinde Büyük Başarı. Brezilya’nın Recife kentinde; Uluslararası Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Dünya Tenis Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Okyanus Koleji öğrencileri erkekler ve kadınlar tenis kategorisinde şampiyonluk yaşayarak bir ilke imza attılar. Kız tenis takımı Almanya’yı yenerek Dünya şampiyonu oldu. Erkek tenis takımı ise İskoçya’yı finalde tek oyun vererek turnuva dışına itti. Uluslararası arena da kazanılan en büyük zaferler arasına adını altın harflerde yazdıran Okyanus Koleji öğrencileri; çalışmalarına hız kesmeden devam ederek Tenis Sporunun derbisi olarak kabul edilen Grand Slam turnuvalarında başarılar elde etmek istediklerini ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirttiler.

Şampiyon Nil Kalaycı’nın Valilik Ziyareti

Turnuva’da sergilediği mükemmel oyunuyla şampiyonluk mimarlarından olan Nil Kalaycı; Bartın Valisi Nusret Dirim’in makamına ziyarette bulundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü adına Spor İl Müdür Vekili Ertan Orhan, Bartın İli Tenis Akademisi Spor Klübü Başkanı Ali Güler ve Bartın Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Sema Tosyalı da Nil Kalaycı ile birlikte Nusret Dirim’in misafiri oldular. Dirim, yaşattıkları bu şampiyonluk ile gurur duyduğunu ve tenis sporunda ülkemizin çok daha iyi yerlere gelmesi temennisiyle Nil Kalaycı’yı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. Gerekli tüm maddi ve manevi desteği sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarının sözünü veren Dirim, sohbet havasında geçen ziyaret sonrası misafirlerini makamından uğurladı.

Tenis’e Yatırım Şart

Nil Kalaycı, ziyaret sonrası merak edilen soruları basın mensupları aracılığı ile yanıtladı. Türkiye’de tenise gerekli yatırımın yapılmadığını belirten Kalaycı, diğer ülkelerde küçük yaşlarda tenis sporunu tercih eden sporcular için çok farklı imkânlar olduğuna değindi. Gerekli teknik ekip sayısının azlığı, sahaların kullanışlı olmaması ve profesyonel antrenman şanslarının çok az olduğuna dikkat çeken Kalaycı, diğer sporlara yapılan yatırımların küçük bir kısmıyla nice şampiyonluklar yaşayabileceklerinin bilgisini verdi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here