Uluslararası Göçmenler Günü Sebebiyle Vali Dirim’e Ziyaret

18 Aralık tarihinin Uluslararası Göçmenler Günü olması sebebiyle, Bartın İl Göç İdaresi Müdür Vekili Ali İhsan Öner, personeli ile birlikte Bartın valimiz sayın Nusret Dirim'i makamında ziyaret ettiler.

18 Aralık tarihinin Uluslararası Göçmenler Günü olması sebebiyle, Bartın İl Göç İdaresi Müdür Vekili Ali İhsan Öner, personeli ile birlikte Bartın valimiz sayın Nusret Dirim’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyaret gerçekleştiren Bartın İl Göç İdaresi Müdür Vekili ve personeller, valimiz Dirim’e ilimizde yaşayan göçmenler ve bu göçmenlere yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Bartın valimiz Nusret Dirim, “Farklı kültürlerin birlikte yaşamaya yıllardır deneyimleriyle devam eden Türk halkının ve misafir ettiği tüm yabancıların 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nü kutluyorum” şeklinde tebrik mesajını iletti.
Valimiz, ziyarete gelen Bartın İl Göç İdaresi heyetine, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nün Türkiye başta olmak üzere dünyanın tüm ülkelerinde yerinden edilmiş insanların yaşamları ve başa çıkmak zorunda oldukları sorunları konusunda bir farkındalık oluşturmayı hedeflediğini belirtti.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here