“Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu” Projesi Gerçekleştirilecek

Bir çok şehiri kapsayacak olan "Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu" projesi kapsamına Bartın da alındı. Gerçekleştirilecek bu proje ile Bartın'ın kırsal yerlerinde istihdam oranının artacağına dikkat çekildi. İşte tüm detaylar!

Bartın’ın Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu kapsamında proje uygulanacak iller arasında yer aldığını bildiren Bartın İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsettar Bayram, yazılı bir açıklama ile Bartın’da istihdam oranının artacağına dikkat çekti.

Bartın İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsettar Bayram yaptığı yazılı açıklama ile Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu projesi kapsamına Bartın’ın alındığını dile getirdi. Bayram, hayata geçirilecek olan bu proje sayesinde gıda üretiminin artacağına dikkat çekerken, yeni iş ve gelir imkanları doğrultusunda refah düzeyinin yükseleceğine değindi. İstihdamın artacağına dikkat çeken Bayram, iş göçünün engelleneceğini ve kırsal alanlarda yoksullukla mücadelede daha başarılı sonuçların elde edileceğini aktardı.

2017’nin Şubat ayı itibariyle bahsi geçen projenin fizibilite çalışmalarının tamamlanacağını dile getiren Bayram, proje fikirleri konusunda Bartın halkına çağrıda bulundu.

“Proje Fikirlerinizi Bekliyoruz!”

Bartın‘ın özellikle yüksek kesimlerinde ürün çeşitliliğini, istihdam oranını, gelir düzeyini ve bu kriterler ile orantılı olarak refah düzeyini artırıcı her türlü proje için gelcek fikirleri beklediklerini dile getiren Bayram, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu ile alakalı yaptığı açıklamayı “İlimizin kalkınması için uygun projeler değerlendirilmeye alınacaktır. Daha önce bu tür projeler Sivas, Erzincan, Diyarbakır, Batman ve Siirt’te de uygulanmıştır. Bu programın ilimiz için hayırlı olmasını diliyor, faydalı ve verimli geçmesi için muhtarlıklarımızın, kurumlarımızın, STK’larımızın, çiftçi ve girişimcilerimizin katkılarını bekliyoruz.” cümleleri ile tamamladı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here