Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nda Bartın Rüzgarı

Ordu'da gerçekleştirilen Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası'nda Bartınlı kızlar, 52 kg'da 1.lik ve 3.lük madalyalarını kazandı.

Ordu'da gerçekleşen müsabakalarda Bartınlı sporcular 1 adet 1.lik, 1 adet 3.lük kazandı.

Ordu’da gerçekleştirilen Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nın ikinci gününde gerçekleşen müsabakalar sona erdi.

Organizasyonu Ordu’da gerçekleştirilen Ümitlere Türkiye Judo Şampiyonası’nın ikinci gününde müsabakalar sona erdi. Kadınlarda 52, 57 ve 63 kilolarda, erkeklerde ise 60, 66 ve 73 kilolarda müsabakalar gerçekleşirken, Bartın’dan katılan ekibimiz 1 altın madalyayı kazandı.

Şampiyona da madalya kazanan diğer şehirler arasında; 1 bronz, Samsun, Konya, Tekirdağ, Iğdır, Edirne 1’er altın, Kocaeli 1 gümüş 2 bronz, Bursa ve Trabzon 1’er gümüş, 1’er bronz, Manisa, İstanbul ve Afyon 1’er gümüş, Ankara 2 bronz, İzmir, Denizli, Düzce, Antalya ve Balıkesir de 1’er bronz ile yer aldı.

Kendi sikletlerinde birinci olan sporculara ve antrenörlerine Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz tarafından birer adet çeyrek altın takdim edilirken, müsabakaları yakından takip eden Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve Taci Özerler, sporculara çeşitli armağanlar taktim etti.

Bartın’dan yarışmaya katılan judocular arasında madalya kazanlar ise şu şekilde;

  • Sevcan Yılmaz ( Kadınlar 52 kg, 1.lik)
  • Hasret Bozkurt (Kadınlar 52 kg, 3.lük)

İkinci günde dereceye giren isimler şöyle;

Kadınlar: 52 kg: 1.Sevcan Yılmaz (Bartın), 2.Rabia Şeras (Trabzon),3.N.Gül Bayraktar (Antalya), 3.Kübra Şenyayla (Bursa) 57 kg: 1.Dilay Tekin (Edirne), 2.Habibe Afyonlu (Balıkesir), 3.Hasret Bozkurt (Bartın),3.Ayşe Nur Tunca (Kocaeli) 63 kg: 1.Ayten Mediha Yeksan (Samsun), 2.Merve Çelik (Bursa), 3.Hümeyra Şeras (Trabzon), 3. Şeydanur Aydın (Balıkesir)

Erkekler: 60 kg: 1.Salih Yıldız (Iğdır), 2. Abdullah Berkin Özcan( İstanbul), 3.Hakan Aydinç (Düzce), 3. Hasan Basri Taşkın (Kocaeli) 66 kg: 1.Bayram Kandemir (Konya), 2.Umalt Demirel (Kocaeli), 3.Musa Şimşek (İzmir), 3. Seyit Erel (Ankara) 73 kg: 1.Muhammed Mustafa Koç (Tekirdağ), 2.Mehmet Emin İlhan (Manisa),3.Ahmet Burak Çuhadar (Ankara), 3. Murat Gencer (Denizli)

Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası, kadınlarda 70, +70 ile erkekler 81, 90, +90 kilolarda yapılacak müsabakalarla sona erecek.

Madalya kazanan sporcularımızı Bartın Yaşam ailesi olarak tebrik ediyoruz.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here