Uzun’un Engelliler Günü Mesajı

Bartın’ın Ulus ilçesininin belediye Hasan Hüseyin UZUN, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Ulus Belediyesi’ne ait internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan yazılı mesajda Uzun, “Hepimiz insanız ve toplumun birer parçasıyız. Özel günlerde günün anlam ve önemine değinilirken aynı zamanda ne ölçüde gelişim sağlandığının muhasebesini yapmak bizleri daha verimli çalışmalar üretme konusunda teşvik edecektir. Çünkü 3 Aralık kutlama değil bilinçlenme, toplumda engellilere yönelik farkındalık yaratma günüdür.” diyerek engellilerin yanında olduğunu dile getirdi.

Mesajına “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, en önemli sorumluluklarımızdan biridir.” diyerek devam eden Uzun, engellilere karşı sorumluluklarının belediyece farkında olduklarını ve her zaman engellilerin yanında olduklarını bildirdi.

“Her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.” temennileri ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajını sonlandıran Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, engelli vatandaşlara güzel dilek ve temennilerini iletti.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here