Validen Sahillere ve Köylere Teftiş Var

Validen Sahillere ve Köylere Teftiş Var. Bartın Valisi Nusret Dirim sahilleri ve yol yapım çalışmalarının devam ettiği köyleri ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi ve bir yandan da vatandaşlarla sohbet ederek, halkın ihtiyaçlarını yerinde öğrendi.

Köy Yollarının Genişletme Çalışmalarını İnceledi

Karamazak, Kızılelma, Akbaba, Hacıosmanoğlu, Başköprü, Arıönü köylerinde yapılmakta olan yol genişletme çalışmaları hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış ve Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Yüksel Uğur’dan ayrıntılı bilgi alan Vali Nusret Dirim, köy halkı ile sohbet ederek onların sorunlarını dinledi ve çözümler hakkında halk ile iştişarelerde bulunarak onların fikirlerini aldı taleplerini dinledi.

Sadece Yol Yapım Çalışmalarının Olduğu Belde Değil Çevre Beldeleri de Ziyaret Etti

Yol yapım çalışmalarını incelemenin ardından Kızılelma Aile Sağlığı Merkezine de bir ziyaret gerçekleştiren Vali Nusret Dirim, Aile Sağlığı Merkezi Sorumlusu Türker KANDIRALI’dan bölge halkının genel sağlık durumu ile alakalı bilgi aldı.

Vali Nusret DİRİM ve beraberindeki ekibi yaz sezonunda kamp severler için hazır hale getirilen Mugada Kamp Karavan alanında da incelemelerde bulundu. Kamp alanının gelen turistlerin ihtiyaçlarına ne derecede cevap verebileceği konusunda yetkililerden bilgi alan Vali DİRİM, kamp alanının Avrupa standartlarında bir alan olması için sahip olması gereken özellikler konusunda da yetkililerden bilgi aldıktan sonra gerekli talimatları vererek çalışmaların bir an önce başlatılmasını söyledi.

Daha sonra İnkum Beldesine geçen Vali Nusret DİRİM, İnkum Jandarma Karakol Komutanlığına da bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada bulunan ve vatani görevlerini yerine getiren er ve erbaşlarla sohbet ederek onlara moral ve motivasyon veren Vali Nusret DİRİM ziyaretlerine burada son verdi.

Vali Nusret DİRİM günün sonunda ekibiyle birlikte çevre hakkında edindiği bilgiler doğrultusunda icraatlarını şekillendireceklerini söyledi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here