Yaşlılarımızı Sevindiren Organizasyon

Bartın’da Yaşlılarımızı Sevindiren Organizasyon Bartın il sağlık örgütlerinin bir araya gelmesi ile hazırlanan organizasyon, Bartın 75. Yıl Huzurevi sakinlerini gülümsetti. Yaşlıların güzel vakit geçirmesini amaçlayan organizasyonda Küre Dağları Konuk Evi bahçesinde huzurevi sakinleri ile sohbet edildi ve sorunları dinlendi. Sonrasında Ulukaya Şelalesi gezisi yapılarak, yaşlıların güzel vakit geçirdiği anlar gözlemlendi. Huzurevi sakinleri için düzenlenen bu manevi önem taşıyan organizasyonda, farklı kurumların ortak çaba ile mutluluk verici kareler oluşturduğu görülmektedir.

Örnek Niteliğinde Organizasyon

İl sağlık örgütlerinin yaşlılar için düzenlediği organizasyon, Bartın Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleşti. Huzurevi sakinleri Bartın Küre Dağları Milli parkında misafir edilmiştir. Milli Park’ ta bulunan Ulukaya Şelalesi de ziyaret edilmiş ve yaşlıların mutlu dakikalar geçirmesi sağlanmıştır. Organizasyon destek veren diğer kurumlar ise; Bartın Sağlık Müdürlüğü, Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Türkiye Evde Sağlık Hizmetleri Derneği Bartın Temsilciliğiydi. Kurumların bir araya gelerek yapmış olduğu bu organizasyon, tüm diğer il temsilcilikleri için örnek niteliğindedir. Yaşlılarımızın yanında olmak ve onlara mutlu anlar yaşatmak bizler için bir görev niteliği taşımaktadır.

Dertlerini Anlattılar

Düzenlenen organizasyonda Küre Dağları Konuk Evi bahçesinde yaşlılarla sohbet esnasında, yaşlılar yaşadıkları sorunlardan bahsettiler. Kendilerini yalnız hissetmemelileri için düzenlenen organizasyon amacına ulaşmış oldu. Huzurevi sakinlerinin talepleri de dinlendikten sonra organizasyon, Ulukaya Şelalesine yapılan gezi ile devam etti. Yaşlılar harika bir günün ardından huzurevinin yolunu tuttular.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here